Galerie AmbrosianA
Jezuitská 11, 601 00 Brno
Česká republika
Tel./fax: +420 - 5 - 4221 4439
e-mail: galerie@ambrosiana.cz

Otevřeno denně od 10 do 17.45 hodin, mimo So a Ne.


Galerie Ambrosiana vznikla po tzv. sametové revoluci v roce 1990 a je jednou ze soukromých galerií s vyhraněným programem. Od svého vzniku se zaměřuje na zajímavé umělce z oblasti fotografie, grafiky a malby. V prostorách galerie bylo uspořádáno velké množství výstav, z nichž řada byla nejen v době své existence unikátní a zajímavá. Jednalo se například o tyto autory:
Fotografie: Jan Saudek, Tono Stano, Jan Pohribný, Vasil Stanko, Peter Župník, Josef Sudek, Suzan Pastor, Petr Macků, Bratrstvo, Václav Jirásek, Gabina Fárová, František Drtikol a další...
Grafika a malba: Oldřich Kulhánek, Pavel Roučka, Michal Cihlář, Jiří Načeradský, Boris Jirků, Martin Velíšek, Jan Paul, Tomáš Smetana, Václav Bláha, Aleš Larm, Michael Rittstein.
Galerie dnes funguje jako výstavní salon, který se věnuje částečně i designu na hranici umění. Výstavy Jiřího Pelcla, Bohuslava Horáka, Memphis Milano, Metamorphosi apod.
Galerie spolupracuje s řadou význačných českých autorů a realizuje v rámci výstav grafického umění v Brně "Bienale Brno" doprovodné akce. Například: Seymour Chwast (USA), Aleš Najbrt, Design Trio Sarajevo (Bosna), Pode Bal Praha.